Fotowoltaika do kampera
Fotowoltaika do kampera
18 października 2021
Fotowoltaika na dachu
Fotowoltaika na dachu
22 października 2021

PGE Fotowoltaika

PGE (Polska Grupa Energetyczna) to największe polskie przedsiębiorstwo energetyczne. W ofercie giganta znaleźć można specjalną usługę - Fotowoltaika z PGE, której celem jest wsparcie osób zdecydowanych na montaż fotowoltaiki w realizacji instalacji dla domu. Na jakie korzyści mogą liczyć prosumenci wybierający współpracę z PGE?

Co to jest PGE?

PGE to jedno z największych Polskich przedsiębiorstw w swoim sektorze. Wyróżnia się największym przychodem i generowanym zyskiem w branży elektroenergetycznej. Wytwarza energię nie tylko z paliw kopalnianych, ale też z Odnawialnych Źródeł Energii. Wygenerowana elektryczność jest następnie dystrybuowana przez spółkę do około pięciu milionów klientów poprzez zarządzaną przez spółkę sieć. W ten sposób PGE ma kontrolę nad każdym etapem produkcji energii, od surowca do odbiorcy końcowego. To gwarancja stabilnego przepływu energii.

Skorzystanie z oferty PGE na fotowoltaikę to obietnica mniejszych rachunków za energię, gwarancja energetycznej niezależności i ekologiczna oszczędność. Wsparcie na każdym etapie planowania instalacji fotowoltaicznej i korzystne warunki współpracy sprawiają, że fotowoltaika PGE cieszy się uznaniem klientów i pozytywnymi opiniami na forach. Dzięki PGE nie trzeba martwić się o wybór sprzętu, monterów i sposób uzyskania dofinansowania - spółka zajmuje się wszelkimi formalnościami.

Fotowoltaika z PGE

Dzięki ofercie PGE na panele słoneczne, każdy może stać się prosumentem energii fotowoltaicznej. To najbardziej opłacalna metoda na uniknięcie podwyżek cen energii. Czym wyróżnia się oferta PGE na tle konkurencji? Przede wszystkim, szacowany okres sprawności instalacji wynosi aż 30 lat - po tym czasie generowane uzyski spadną do poziomu 80%. W przypadku instalacji konkurencji, taka liczba jest osiągana już pięć lat wcześniej. W ramach usługi klienci mogą liczyć także na:

  • Bezpłatną analizę, audyt i wycenę kosztów instalacji fotowoltaicznej
  • Wykonanie indywidualnego projektu instalacji
  • Sprzęt wysokiej jakości, generujący zadowalające uzyski przez 30 lat
  • Wsparcie w wypełnianiu dokumentów i uzyskaniu dofinansowania
  • Profesjonalnie wykonany montaż zgodnie z projektem

Chcesz zainwestować w fotowoltaikę, ale nie wiesz z jakim kosztami się to wiąże?
Wypełnij darmowy formularz i porównaj oferty sprawdzonych instalatorów w swoim województwie!

PGE fotowoltaika - cena

Ile kosztuje fotowoltaika od Polskiej Grupy Energetycznej? Spółka nie zdradza swoich stawek swoim klientom, dopóki nie skontaktują się z jej przedstawicielem. W tym celu należy odwiedzić Biuro Obsługi Klienta lub zadzwonić na infolinię. Dopiero wtedy można zapoznać się z regulaminem oferty, uzyskać wycenę i nawiązać współpracę ze spółką.

Koszt wykonania instalacji fotowoltaicznej jest uzależniony od wielu czynników. Znaczenie ma ilość, jakość i producent wybranego sprzętu, stopień skomplikowania projektu, umiejscowienie instalacji i doświadczenie instalatora. Istnieje możliwość zredukowania wydatków dzięki licznym formom dofinansowania.

Finansowanie fotowoltaiki

Koszt inwestycji w fotowoltaikę może odstraszać niektórych potencjalnych klientów. Zestaw fotowoltaiczny o mocy 4kW to wydatek rzędu 25000 złotych brutto. Trzeba jednak pamiętać, że wydatek zwróci się ciągu zaledwie kilku lat. Dzieje się tak, ponieważ dobrze wykonana instalacja zminimalizuje rachunki za prąd niemal do zera. Umiejętne zarządzanie fotowoltaiką, zwiększanie autokonsumpcji i magazynowanie energii w jeszcze większym stopniu pozwoli kontrolować wydatki.

Dużą rolę odgrywają również liczne formy dofinansowania, między innymi rządowe programy których celem jest minimalizacja kosztów wykonania instalacji fotowoltaicznej. Program Mój Prąd oferuje na przykład aż 3000zł bezzwrotnego wsparcia. Dodatkowa kwota przyśpiesza okres zwrotu inwestycji w panele. Do udziału w programie mają prawo posiadacze instalacji o mocy od 2 do 10 kW. Jeżeli to nie wystarcza, można skorzystać z oferty korzystnych kredytów na fotowoltaikę. W uzupełnieniu koniecznych formalności można liczyć na wsparcie PGE.

Fotowoltaika PGE krok po kroku

Jak prezentują się poszczególne etapy współpracy z PGE?

  1. Kontakt z przedstawicielem - wypełnienie ankiety i przesłanie swoich danych kontaktowych do partnera PGE. Współpracujący ze spółką instalatorzy to Solgen, Promag oraz Sunday Polska.
  2. Przygotowanie projektu instalacji - przeprowadzanie bezpłatnego audytu technicznego i przygotowanie projektu instalacji przez partnera spółki PGE. Otrzymanie sugerowanego, optymalnego rozwiązania również nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Na tym etapie warto wyrazić swoje zainteresowanie wybranymi formami dofinansowania. PGE udziela wsparcia w uzupełnianiu koniecznych formalności.
  3. Montaż fotowoltaiki - podpisanie umowy i wykonanie profesjonalnego montażu zgodnie z zaakceptowanym projektem. Po dostarczeniu wybranych przez prosumenta urządzeń, instalator przechodzi do wykonywania prac montażowych, trwających nie więcej niż kilka dni. Instalatorzy dbają o zachowanie obowiązujących norm i reguł. Prosument może liczyć na ich wsparcie również po wykonaniu instalacji - panele mają polski serwis oraz gwarancję.
  4. Zgłoszenie i uruchomienie mikroelektrowni - Następuje uruchomienie instalacji, a PGE udziela wsparcia we wpięciu instalacji do sieci dystrybucyjnej. Ostatnim krokiem jest dostarczenie do spółki protokołu odbioru instalacji. Dzięki temu dokumentowi spółka wybiera ofertę sprzedaży energii, dostosowaną do uzgodnionych z prosumentem warunków.

Zalety fotowoltaiki PGE

Dużą zaletą oferty na fotowoltaikę od PGE jest darmowa wycena i audyt techniczny. Zespół specjalistów i doświadczona ekipa partnerskich instalatorów zadbają o wysoki standard wykonania instalacji, składającej się z dobrej jakości paneli fotowoltaicznych. Trzeba docenić także szybki czas realizacji. Kompleksowa obsługa prosumenta pozwala mu uzyskać wsparcie i poradę profesjonalisty na każdym etapie realizacji projektu. Znaczenie ma także udzielanie pomocy w wypełnianiu dokumentów, umożliwiających uzyskanie dofinansowania.