Program Zwrot za Prąd

Fotowoltaika Tauron

Skierowany do zarówno nowych jak i stałych indywidualnych klientów operatora Tauron program Zwrot za Prąd to świetna okazja na zainteresowanie się fotowoltaiką. Oferta polega na zwiększaniu bonusu jaki uzyskujemy dzięki wykorzystywaniu większej ilości usług świadczonych przez dostawcę. Zyski mogą sięgać nawet do 760zł. Początkowo oferta obejmowała tylko dostawę prądu i gazu, jest jednak ciągle rozwijana. Dzięki temu możemy liczyć na wsparcie również podczas zakupu instalacji fotowoltaicznej. Oferowana przez Tauron fotowoltaika to inwestycja na długie lata!

Jakie są zasady funkcjonowania programu?

Tauron współpracuje z klientem od zaplanowania instalacji i darmowego audytu aż do zakończenia prac montażowych. Jeżeli brakuje funduszy na zakup, związany ze spółką energetyczną Alior Bank może zaoferować fotowoltaiczny kredyt 0% lub na 10 lat. Dodatkowo można liczyć na zwrot nawet do 2% inwestycji na konto rozliczeniowe (konieczne jest aktywowanie e-faktur oraz usługi "Mój Tauron"). Bonus wypłacany jest do 120 dni od daty zakupu oferty, a o wszystkim zostaniesz poinformowany e-mailem. Z oferty możemy skorzystać w dwóch pakietach, optimum oraz premium. Pierwszy z nich skierowany jest dla mniej wymagających klientów. Dzięki temu zyskujemy bardzo dobry balans ceny i jakości. Program premium obejmuje natomiast wydajniejsze panele z mikroinwerterami i optymalizatorem mocy. Wykorzystana technologia gwarantuje darmową energię nawet przez 25 lat użytkowania. Warto pamiętać również, iż Tauron oferuje wsparcie w postaci serwisu przez cały okres użytkowania. Fotowoltaika od Taurona to gwarancja satysfakcji z uzysków!

Etapy współpracy

Aby nawiązać współpracę z Tauronem i cieszyć się darmową energią ze słońca, koniecznym jest przejście całego procesu organizacyjnego. Można podzielić go na cztery najważniejsze etapy:

  • Kontakt z Tauronem - aby wyrazić zainteresowanie ofertą spółki Tauron, należy skorzystać z formularza w przeglądarce. Udzielone w formularzu dane kontaktowe zostaną wykorzystane przez konsultanta, który osobiście skontaktuje się w najbliższym możliwym terminie. Klasyczna wizyta w oddziale lub rozmowa telefoniczna także powinna wystarczyć, by przejść do kolejnych etapów realizacji inwestycji.
  • Projekt - przygotowanie projektu instalacji oparte jest o indywidualne zapotrzebowanie na prąd. Kluczowe znaczenie ma jednak ilość dostępnego miejsca na dachu lub gruncie. Aby ustalić wszystkie konieczne parametry, trzeba przeprowadzić audyt. Zajmują się tym partnerzy Taurona - Hymon Energy, Soleo PV, Grodno SA oraz OEM Solar.
  • Wykonanie instalacji - jeżeli przygotowany projekt będzie zadowalający, zostanie podpisana umowa. Tylko na jej podstawie instalator będzie mógł przejść do montażu modułów. Prace trwają kilka dni, w zależności od rozmiaru inwestycji.
  • Przyłączenie do sieci - gotowa instalacja musi zostać podpięta do sieci operatora. Koniecznym będzie uzupełnienie formalności z tym związanych oraz instalacja licznika dwukierunkowego. Można jednak liczyć na wsparcie spółki Tauron. To ostatni krok, którego sfinalizowanie pozwala korzystać z instalacji w sposób legalny i bezpieczny.

Chcesz zainwestować w fotowoltaikę, ale nie wiesz z jakim kosztami się to wiąże?
Wypełnij darmowy formularz i porównaj oferty sprawdzonych instalatorów w swoim województwie!

Ile kosztuje fotowoltaika od Taurona? - Tauron fotowoltaika cena

W zależności od wielu czynników, koszt instalacji może ulec zmianie. Podstawowe różnice biorą się z rozmiaru instalacji, jakości wybranego sprzętu, trudności w montażu i jego miejsce oraz generalne skomplikowanie. Wybierając tańsze panele woltaiczne cena może znacząco zmaleć, ale kosztem uzysków. Standardowa instalacja 4kW będzie kosztować od 20 do 40 tysięcy złotych, co jest nieco zawyżoną ceną w stosunku do rynkowych rozwiązań. W zamian uzyskuje się jednak profesjonalne i stabilne wsparcie przez cały okres użytkowania sprzętu. Decyzja o opłacalności będzie zależeć ostatecznie do klienta.

Tauron panele fotowoltaiczne

Korzystając ze wsparcia spółki Tauron można liczyć na instalację paneli najwyższej jakości i zadowalające uzyski. Pozostałe podzespoły również nie odbiegają jakością - falownik o wysokiej sprawności jest podstawą inwestycji. Każdy klient, nawet w opcji Optimum ma możliwość korzystania z serwisu oraz uznania gwarancji w razie problemów ze sprzętem. Schemat montażu opiera się o szeregowe połączenie paneli do jednego inwertera. Z tego powodu panele powinny mieć zapewniony równomierny dostęp do promieni słonecznych - inaczej cała instalacja będzie generować moc na poziomie najsłabszego ogniwa.

W opcji PRO zastosowane są panele o jeszcze większej jakości i wydajności, dzięki czemu idealnie nadają się do wymagających inwestycji. Posiadają także optymalizator mocy, przez co zacienienie przestaje być problemem. Warto wspomnieć również o inwerterze, który oferuje opcję monitorowania generowanych uzysków przez panele.

Wykaz dokumentów

Jeżeli zainteresowała Cię ta oferta, zapoznaj się z zestawem potrzebnych dokumentów: