Biznes

Inwestycja w fotowoltaikę to świetna decyzja finansowa która umożliwi uzyskanie szybkiego i pewnego zysku Twojej firmie. Zakup dużej ilości paneli i założenie farmy fotowoltaicznej jest w tym roku wyjątkowo opłacalne. Polska zobowiązana jest do zwiększenia ilość energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł do 15%, więc istnieje presja na budowę farm. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, ceny prądu będą stale rosnąć, więc pozyskiwanie go z darmowego źródła energii - Słońca - powinno zwrócić uwagę każdego inwestora.

Magazynowanie energii

Chcąc stać się prosumentem, konieczne będzie podpięcie instalacji fotowoltaicznej do sieci operatora. W ten sposób wyprodukowane nadwyżki energetyczne trafiają do pojemnych akumulatorów. Dwukierunkowy licznik staje się podstawą do obliczenia przysługującej energii elektrycznej do darmowego odbioru. Standardowe instalacje pozwalą na odbiór aż 80% przesłanej energii za darmo! Sprawdź jak stać się prosumentem i czego spodziewać się podpisując umowę z operatorem.

Fotowoltaika dla rolnika

Instalacja fotowoltaiczna na gruncie staje się coraz częstszym sposobem na wykorzystanie posiadanych nieużytków. Wolna, niezacieniona przestrzeń idealnie nadaje się na montaż paneli pv, jednocześnie obniżając koszty utrzymania sprzętu w gospodarstwie rolnym. Fotowoltaika dla rolników to świetnie rozwiązanie, dzięki któremu rolnictwo może się rozwijać w sposób ekologiczny i przystępny. Dostęp do dużo większej powierzchni niż w przypadku domu jednorodzinnego pozwala rolnikowi podjąć wybór pomiędzy założeniem farmy fotowoltaicznej, a zostaniem standardowym prosumentem.

Zwrot inwestycji

Podstawowym pytaniem, na które trzeba sobie odpowiedzieć inwestując w fotowoltaikę jest okres zwrotu. Odpowiedź może nie być jednoznaczna - im większe koszty początkowe, tym dłużej trzeba będzie czekać na ich zwrot. Z drugiej strony, im szybciej rosną ceny prądu, tym szybciej pieniądze wracają do kieszeni inwestora. Zgodnie z prognozami ekspertów, w ciągu najbliższych 10 lat ceny mogą wzrosnąć aż o 100%! Czy w takim wypadku fotowoltaika się opłaca? Dowiedz się więcej o sposobie obliczania czasu zwrotu kosztów inwestycji!

Najnowsze artykuły w kategorii: Biznes