Montaż paneli fotowoltaicznych

Poznaj różnice między instalacją on-grid i off-grid by podjąć najlepszą decyzję o typie montażu swojej instalacji fotowoltaicznej. W związku z różnymi potrzebami potencjalnych klientów powstały dwa typy instalacji by w pełni zadowolić ich oczekiwania. Ponieważ wybór odpowiedniego typu montażu jest skomplikowany, pomożemy Ci wybrać. Dowiedz się co wyróżnia każdy z nich i podejmij świadomą decyzję.

Schemat montaż off-grid
Off-grid

Zdecydowanie się na montaż instalacji w systemie off-grid umożliwi Ci osiągnięcie pełnej niezależności energetycznej, jednak wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Dowiedz się czy to najlepszy wybór dla Ciebie!

schemat montaż on grid
On-grid

Montaż w systemie on-grid to najczęściej stosowane rozwiązanie wśród amatorów fotowoltaiki. Charakteryzuje się mniejszą elastycznością jednak koszty i możliwości zysku są o wiele większe niż w przypadku konkurencyjnego rozwiązania off-grid.

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, ponieważ dostosowane są do indywidualnych potrzeb. Przeanalizuj treść naszych artykułów aby uniknąć kosztownej pomyłki. Dołączone do każdego rozwiązania schematy pomogą ci zwizualizować sobie procesy zachodzące podczas produkcji prądu w każdym z dwóch układów.