Stelaże do fotowoltaiki
Stelaże do fotowoltaiki
29 października 2021
Leady fotowoltaika
Leady fotowoltaika
4 listopada 2021

Plus fotowoltaika

Fotowoltaika od Plusa (który stanowi obecnie jeden z filarów spółki Polsat) to oferta skierowana do klientów zainteresowanych montażem paneli słonecznych dla domu i biznesu. Współpraca z Plusem to gwarancja wysokiej jakości podzespołów, dobrej jakości falownik i niezwykle korzystny system bilansowania energii. Co wyróżnia ofertę Plusa spośród licznej konkurencji na rynku fotowoltaicznym? Czy fotowoltaika od Plusa się opłaca?

Oferta fotowoltaiki od Plusa

Instalacje fotowoltaiczne są montowane pod marką Esoleo. W ich skład wchodzą nie tylko panele fotowoltaiczne Talesun, ale też inwertery Huawei. Za realizację projektu odpowiada instalator Alledo, który podlega bezpośrednio pod Cyfrowy Polsat. Klienci mogą zdecydować się na jeden z pięciu programów, ale spółka nie udostępnia jawnie informacji na temat tego, czym się różnią. Mowa o pakietach Mini, Mini+, Midi, Midi+ oraz Maxi. Wybierając instalację od Plusa każdy klient może liczyć na:

  • Przygotowanie projektu instalacji fotowoltaicznej, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb
  • Darmowy audyt i konsultację ze specjalistą
  • Wsparcie w uzyskaniu dofinansowania na instalację fotowoltaiczną
  • Montaż paneli słonecznych wykonany przez montera Alledo
  • Pomoc w uzupełnianiu dokumentów przyłączeniowych

Fotowoltaika w Plusie - podzespoły

Instalacja fotowoltaiczna składa się z paneli marki Talesun, która na rynku znajduje się od 2010 roku. W zależności od wybranego modelu, sprzęt zostaje objęty gwarancją produktową od 10 do 12 lat. Wybierając ofertę Esoleo, gwarancja zostaje podniesiona do 15 lat. Dodatkowa, liniowa gwarancja mocy to standard w branży - 80-85% początkowej mocy po 25 latach pracy.

W skład instalacji Esoleo wchodzi także wysokiej jakości falownik Huawei. To inteligentne urządzenie, które pozwala wykrywać i eliminować zagrożenie pożarowe spowodowane łukiem elektrycznym. W tym celu wykorzystano w nim zaawansowaną technologię - moduł przerywacza łuku elektrycznego AFCI.

Chcesz zainwestować w fotowoltaikę, ale nie wiesz z jakim kosztami się to wiąże?
Wypełnij darmowy formularz i porównaj oferty sprawdzonych instalatorów w swoim województwie!

Montaż fotowoltaiki od Plusa

Instalacja fotowoltaiczna jest wykonywana przez Alledo. Inwestorzy mogą liczyć na najwyższą jakość usług oraz zachowanie wszelkich wymaganych standardów. Procedury rozpoczynają się od darmowego audytu, w czasie którego dochodzi również do konsultacji ze specjalistą od ochrony przeciwpożarowej. Dodatkowo dach jest testowany pod kątem maksymalnego obciążenia. Ustalane są także kwestie instalacji odgromowej. Wykonanie instalacji dla domu nie zajmuje więcej niż 3 dni.

Dodatkowe usługi oferowane przez Plusa

Wybierając fotowoltaikę od Plusa można liczyć na dodatkowe benefity. Klienci otrzymują na 3 lata kartę LTE, dzięki czemu inteligentny inwerter połączony z siecią prosumenta będzie możliwy do obserwowania przez Internet. W tym celu wykorzystuje się aplikacje do fotowoltaiki. Dodatkowo całość instalacji zostaje objęta 3 letnim ubezpieczeniem od zdarzeń losowych firmy Uniqa. Moc instalacji musi jednak znajdować się w zakresie 3,2 - 9,99kW.

Fotowoltaika Plus - cena

Koszt wykonania instalacji fotowoltaicznej zależy zawsze od rozmiaru planowanej inwestycji. Ceny uzależnione są przede wszystkim od miejsca montażu, naliczanego VATu oraz wybranego przez inwestora sprzętu. Im większa instalacja, tym większy wydatek czeka przyszłego posiadacza fotowoltaiki. Wybierając Plusa, można jednak liczyć na wsparcie w uzyskaniu dodatkowych funduszy. Przede wszystkim, polecaną opcją jest kredyt na fotowoltaikę. Udzielany przez Plus Bank kredyt to aż 50000zł z RRSO 7,14% w okresie 20 lat. Prosumenci mogą jak zawsze spodziewać się także dofinansowania w ramach różnorodnych programów. Alternatywą pozostaje leasing na fotowoltaikę, jednak ta opcja dotyczy tylko przedsiębiorców.

Program "Eko prąd w 100% Twój"

Wybierając instalację fotowoltaiczną Esoleo można liczyć na naprawdę interesującą ofertę bilansowania wyprodukowanej energii z paneli słonecznych. Podpisując umowę na prąd z Plusem, w programie "Eko prąd w 100% Twój" prosumenci mogą spodziewać się zwrotu nie 70-80% wygenerowanych uzysków, ale aż 100%. Do tej pory bilansowanie 1:1 było oferowane wyłącznie przez Columbus Energy. Jakie są warunki oferty? Gdy produkcja energii będzie mniejsza niż aktualne potrzeby, 100% nadwyżki będzie zwracane prosumentowi. Co się dzieje, gdy klient wykorzysta więcej prądu niż 80% wprowadzonej do sieci energii? Zostaną naliczone standardowe stawki za energię w taryfie G12. Moc instalacji fotowoltaicznej nie może jednak przekroczyć 10kW. Mimo wszystko, cyfrowy polsat fotowoltaika po prostu się opłaca!

Etapy współpracy z Plusem

Jak przebiega nawiązywanie współpracy z Plusem? Inwestycja może dokonać się w 4 prostych krokach:

  1. Pierwszym krokiem jest konsultacja z Plusem - w tym celu należy wypełnić formularz na stronie spółki lub wykonać telefon. W czasie rozmowy należy umówić się na wykonanie darmowego audytu.
  2. W wybranym przez klienta terminie na miejsce wykonania instalacji przyjedzie specjalista, w celu wykonania darmowego audytu. Można liczyć również na wykonanie odpowiednich pomiarów, dzięki czemu pomoże ustalić odpowiedni rozmiar instalacji.
  3. Zostaje przygotowana do indywidualnych potrzeb oferta, która po zaakceptowaniu przez klienta zostaje przypieczętowana umową. To również moment, w którym inwestor podejmuje decyzje o metodzie finansowania. Jeżeli potrzebuje finansowego wsparcia - może zdecydować sie na kredyt.
  4. Po uzupełnieniu formalności, przechodzi się do realnego montażu. Prace trwają około 3 dni, a po zakończeniu prac instalator podłącza fotowoltaikę do sieci operatora. Produkcja energii rozpoczyna się w momencie wymiany licznika na dwukierunkowy.