Przeglądając oferty na fotowoltaikę, łatwo natknąć się na propozycję sklepu Ikea. Okazuje się jednak, że przedsiębiortwo nie zajmuje się produkcją paneli, ani ich osobistym montażem. Mimo wszystko, pozostaje w ścisłej czołówce najchętniej wybieranych biznesów fotowoltaicznych. Na czym polega fotowoltaika Ikea i czy instalacja się opłaca?
Wizyta na stronie sklepu szwedzkiego giganta meblowego może sprawiać złudzenie, że to Ikea jest producentem paneli fotowoltaicznych, które oferuje. Prawda okazuje się jednak być nieco inna. Choć produkt przybiera znaną klientom nazwę (panele fotowoltaiczne Ikea SOLSTRÅLE), w rzeczywistości jego podstawą są panele Trina Solar TSM-370DE08M. W związku z tym Ikea pełni jedynie rolę pośrednika. Wybierając ten sklep fotowoltaika trafia do odbiorcy dzięki innym wykonawcom. Przedsiębiorstwo nie wykonuje również samodzielnych instalacji - nawiązuje współpracę z różnymi instalatorami na terenie kraju, w którym oferują swoje produkty. Co jeszcze można zyskać decydując się na sprzęt Ikea? Łatwiejsze staje się finansowanie instalacji. Ikea oferuje udzielenie kredytu przez Ikano Bank - kolejnego partnerta sieci, w kwocie od 3 do 60 tysięcy złotych. Wybierając Ikea panele fotowoltaiczne stają się opłacalne.
Choć panele są reklamowane jako rozwiązanie dla domu, nie jest to wymagany warunek. Ikea oferuje instalacje o mocy do 40kW, co oznacza, że nie można z nich skorzystać chcąc założyć własną farmę fotowoltaiczną. Nic nie ogranicza jednak inwestorów, którzy pragną założyć instalację dla biznesu. Fotowoltaika dla rolnika również pozostaje w zakresie oferowanego wsparcia - panele fotowoltaiczne Ikea mogą generować zyski na nieużytkach.
Chcesz zainwestować w fotowoltaikę, ale nie wiesz z jakim kosztami się to wiąże?
Wypełnij darmowy formularz i porównaj oferty sprawdzonych instalatorów w swoim województwie!
Współpraca z Polskim GEO Solar pozwala dokonywać profesjonalnej wyceny instalacji w zależności od indywidualnych warunków. Ocenie podlega przede wszystkim:
Zebranie tych danych pozwala przeprowadzić wstępne obliczenia. Biorąc pod uwagę średnie koszty wykonanych do tej pory instalacji, fotowoltaika Ikea kosztuje od 4100 do 5500 tysięcy złotych za każdy 1 kWp. Przykładowa instalacja 6kW będzie więc kosztować od 28 do 29 tysięcy złotych, wraz z inwerterem, montażem i gwarancją. To korzystne ceny, zdecydowanie poniżej średniej. W zamian zyskuje się dodatkowo wsparcie prawdziwego giganta, któremu nie grozi upadłość. W przeciwnym wypadku mogłoby dojść do przerwania okresu obejmowania instalacji gwarancją. Oferowana przez Ikea fotowoltaika po prostu się opłaca.
Aby zacząć czerpać korzyści z fotowoltaiki, trzeba przejść pełną biurokratyczną ścieżkę. W przypadku współpracy ze sklepem Ikea, cały proces może zamknąć się w pięciu najważniejszych krokach. Od czego zacząć?
Klienci chętnie wyrażają opinie o fotowoltaice Ikea. Współpraca z solidną marką sprawia, że nie ma zbyt wielu powodów do podważania słuszności wyboru przygotowanej przez spółkę instalacji. Na forach poświęconych fotowoltaice można zauważyć wiele wypowiedzi, w których prosumenci chwalą się wygenerowanymi uzyskami z instalacji fotowoltaicznej Ikea. Inwestycja w Odnawialne Źródła Energii zawsze się zwraca - szczególnie dzięki długiemu okresowi gwarancji na sprzęt wysokiej jakości.
Klienci zainteresowani ofertą mogą skorzystać z kalkulatora fotowoltaiki przygotowanego przez ekspertów na stronie instalatora. Jego forma nieco różni się od standardowych kalkulatorów - wycena instalacji przebiega w formie rozmowy z chatbotem. W okienku konwersacji inwestor odpowiada na pytania zadawane przez robota. Należy podać takie informacje jak miejsce zamieszkania, typ posiadanego dachu, kierunek jego zwrotu oraz wysokość rocznych rachunków za energię. Szybka analiza odpowiedzi pozwoli chatbotowi przygotować wstępną ofertę instalacji fotowoltaicznej. Można liczyć także na szacowane, roczne oszczędności. Jeżeli analiza odpowiada przyszłemu prosumentowi, może poprosić o telefoniczny kontakt z wykonawcą.