Fotowoltaika Leasing
Leasing na fotowoltaikę
12 lipca 2021
Fotowoltaika allegro
Panele fotowoltaiczne allegro – czy warto?
14 lipca 2021

Fotowoltaika Ikea

Przeglądając oferty na fotowoltaikę, łatwo natknąć się na propozycję sklepu Ikea. Okazuje się jednak, że przedsiębiortwo nie zajmuje się produkcją paneli, ani ich osobistym montażem. Mimo wszystko, pozostaje w ścisłej czołówce najchętniej wybieranych biznesów fotowoltaicznych. Na czym polega fotowoltaika Ikea i czy instalacja się opłaca?

Czym zajmuje się Ikea?

Wizyta na stronie sklepu szwedzkiego giganta meblowego może sprawiać złudzenie, że to Ikea jest producentem paneli fotowoltaicznych, które oferuje. Prawda okazuje się jednak być nieco inna. Choć produkt przybiera znaną klientom nazwę (panele fotowoltaiczne Ikea SOLSTRÅLE), w rzeczywistości jego podstawą są panele Trina Solar TSM-370DE08M. W związku z tym Ikea pełni jedynie rolę pośrednika. Wybierając ten sklep fotowoltaika trafia do odbiorcy dzięki innym wykonawcom. Przedsiębiorstwo nie wykonuje również samodzielnych instalacji - nawiązuje współpracę z różnymi instalatorami na terenie kraju, w którym oferują swoje produkty. Co jeszcze można zyskać decydując się na sprzęt Ikea? Łatwiejsze staje się finansowanie instalacji. Ikea oferuje udzielenie kredytu przez Ikano Bank - kolejnego partnerta sieci, w kwocie od 3 do 60 tysięcy złotych. Wybierając Ikea panele fotowoltaiczne stają się opłacalne.

Kto może skorzystać z fotowoltaiki Ikea?

Choć panele są reklamowane jako rozwiązanie dla domu, nie jest to wymagany warunek. Ikea oferuje instalacje o mocy do 40kW, co oznacza, że nie można z nich skorzystać chcąc założyć własną farmę fotowoltaiczną. Nic nie ogranicza jednak inwestorów, którzy pragną założyć instalację dla biznesu. Fotowoltaika dla rolnika również pozostaje w zakresie oferowanego wsparcia - panele fotowoltaiczne Ikea mogą generować zyski na nieużytkach.

Chcesz zainwestować w fotowoltaikę, ale nie wiesz z jakim kosztami się to wiąże?
Wypełnij darmowy formularz i porównaj oferty sprawdzonych instalatorów w swoim województwie!

Ile kosztuje fotowoltaika Ikea?

Współpraca z Polskim GEO Solar pozwala dokonywać profesjonalnej wyceny instalacji w zależności od indywidualnych warunków. Ocenie podlega przede wszystkim:

  • Umiejscowienie i rozmiar instalacji
  • Kąt nachylenia powierzchni
  • Konstrukcja dachu
  • Rodzaj pokrycia dachowego
  • Zużycie energii

Zebranie tych danych pozwala przeprowadzić wstępne obliczenia. Biorąc pod uwagę średnie koszty wykonanych do tej pory instalacji, fotowoltaika Ikea kosztuje od 4100 do 5500 tysięcy złotych za każdy 1 kWp. Przykładowa instalacja 6kW będzie więc kosztować od 28 do 29 tysięcy złotych, wraz z inwerterem, montażem i gwarancją. To korzystne ceny, zdecydowanie poniżej średniej. W zamian zyskuje się dodatkowo wsparcie prawdziwego giganta, któremu nie grozi upadłość. W przeciwnym wypadku mogłoby dojść do przerwania okresu obejmowania instalacji gwarancją. Oferowana przez Ikea fotowoltaika po prostu się opłaca.

Etapy współpracy ze sklepem Ikea

Aby zacząć czerpać korzyści z fotowoltaiki, trzeba przejść pełną biurokratyczną ścieżkę. W przypadku współpracy ze sklepem Ikea, cały proces może zamknąć się w pięciu najważniejszych krokach. Od czego zacząć?

  1. Ustalenie rozmiaru instalacji - aby rozpocząć proces realizacji, konieczne będzie skorzystanie z narzędzi oferowanych przez sklep Ikea. Dostępne opcje to obliczenie rozmiaru instalacji korzystając z kalkulatora, albo rozmowa z chatbotem. Podanie kilku kluczowych informacji pomoże klientom przygotować realną ofertę.
  2. Audyt - współpracujący wykonawca skontaktuje się z klientem w celu przeprowadzenia audytu - na żywo lub zdalnie. Taka usługa pomoże ustalić realne koszty inwestycji. Za nią również trzeba jednak zapłacić - aktualnie 199zł.
  3. Umowa - po ustaleniu szczegółów, można przejść do podpisania umowy. Od tego momentu współpracujący ze sklepem Ikea wykonawca przejdzie do realizacji.
  4. Montaż fotowoltaiki - instalator rozpoczyna prace montażowe, których długość jest zależna od rozmiaru i trudności instalacji.
  5. Przyłączenie do sieci operatora - Ikea wraz z instalatorem pomoże przygotować niezbędne dokumenty, by przyłączyć instalację fotowoltaiczną do sieci energetycznej. Instalacja w systemie on-grid to najlepsze rozwiązanie dla fotowoltaiki domowej.

Ikea fotowoltaika opinie

Klienci chętnie wyrażają opinie o fotowoltaice Ikea. Współpraca z solidną marką sprawia, że nie ma zbyt wielu powodów do podważania słuszności wyboru przygotowanej przez spółkę instalacji. Na forach poświęconych fotowoltaice można zauważyć wiele wypowiedzi, w których prosumenci chwalą się wygenerowanymi uzyskami z instalacji fotowoltaicznej Ikea. Inwestycja w Odnawialne Źródła Energii zawsze się zwraca - szczególnie dzięki długiemu okresowi gwarancji na sprzęt wysokiej jakości.

Fotowoltaika kalkulator Ikea

Klienci zainteresowani ofertą mogą skorzystać z kalkulatora fotowoltaiki przygotowanego przez ekspertów na stronie instalatora. Jego forma nieco różni się od standardowych kalkulatorów - wycena instalacji przebiega w formie rozmowy z chatbotem. W okienku konwersacji inwestor odpowiada na pytania zadawane przez robota. Należy podać takie informacje jak miejsce zamieszkania, typ posiadanego dachu, kierunek jego zwrotu oraz wysokość rocznych rachunków za energię. Szybka analiza odpowiedzi pozwoli chatbotowi przygotować wstępną ofertę instalacji fotowoltaicznej. Można liczyć także na szacowane, roczne oszczędności. Jeżeli analiza odpowiada przyszłemu prosumentowi, może poprosić o telefoniczny kontakt z wykonawcą.