Enea fotowoltaika
Enea fotowoltaika
16 listopada 2021
Narzędzia do fotowoltaiki
Narzędzia do fotowoltaiki
19 listopada 2021

Innogy fotowoltaika - opinie w 2021

Fotowoltaika Innogy cieszy się w Polsce naprawdę pozytywną opinią. To innowacyjny dystrybutor energii elektrycznej, który chętnie wspiera projekty społeczne. Do spółki trafiło także naprawdę sporo nagród uzyskanych dzięki udziałom w konkursach branżowych. Firma została wyróżniona również za swoje zasługi w rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii. Ponad milion klientów w całym kraju nie może się mylić. Czy fotowoltaika Innogy jest naprawdę aż tak opłacalna?

Innogy - rozwój spółki

Innogy to część niemieckiego koncernu energetycznego. Do 2016 roku znany był również jako RWE, ale zadaniem rebrandingu było skupienie uwagi na oferowanych innowacyjnych rozwiązaniach. Popularność zdobywa nie tylko w Polsce - ten dostawca energii cieszy się uznaniem także na rynkach Europy Zachodniej. Dzięki prowadzonym badaniom można ocenić, że aż 85% klientów nie ma żadnych zastrzeżeń do współpracy z tą spółką.

Rozwiązania fotowoltaiczne stanowią jeden z najważniejszych filarów Innogy. Choć największą popularnością cieszy się w Warszawie, swoje usługi oferuje mieszkańcom całej Polski. Firma wyróżnia się naprawdę sporym doświadczeniem w realizacji instalacji fotowoltaicznych dla domu i biznesu. Jako jedna z niewielu spółek, została wyróżniona certyfikatem Eko-Firma, co znacząco podnosi jej konkurencyjność. Ponad milion klientów przekonało się już, ile można zyskać dzięki darmowej energii ze słońca. Fotowoltaika od Innogy to gwarancja zadowolenia z kosztownej inwestycji, jaką jest instalacja fotowoltaiczna.

Dla kogo jest fotowoltaika Innogy?

Instalacje fotowoltaiczne od Innogy są skierowane zarówno dla klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców. Choć największe grono odbiorców pochodzi z województwa Mazowieckiego, mieszkańcy wszystkich rejonów Polski mogą zdecydować się na współpracę z niemiecką spółką. Doświadczenie w projektowaniu instalacji dla domu zapewnia wszystkim klientom indywidualne podejście do realizacji. Najważniejsze wartości które definiują spółkę to oszczędność dzięki panelom wysokiej jakości, trwałość wykonania i ekologiczne pozyskiwanie energii przez długie lata. Podpisując umowę z Innogy, klient ma możliwość wyboru paneli marki JA Solar, ABB oraz Omnik - to sprawdzeni producenci, zdobywający wysokie pozycje w rankingach.

Spółka podkreśla również liczne korzyści, jakimi będzie mogło cieszyć się małe przedsiębiorstwo po zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych. To nie tylko mniejsze koszty prowadzenia firmy, ale również zwiększenie atrakcyjności na rynku. Firma, która wykorzystuje nowoczesne i ekologiczne rozwiązania może przyciągać uwagę inwestorów. Współpraca z Innogy opiera się na przejrzystej umowie, w której warunki pozwalają na stały kontakt z przedstawicielami firmy. Duże przedsiębiorstwa mogą liczyć na specjalnie przygotowany projekt instalacji dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Chcesz zainwestować w fotowoltaikę, ale nie wiesz z jakim kosztami się to wiąże?
Wypełnij darmowy formularz i porównaj oferty sprawdzonych instalatorów w swoim województwie!

Koszt fotowoltaiki Innogy

Innogy nie udostępnia informacji o koszcie wykonania instalacji fotowoltaicznej. Choć większość przedsiębiorstw pozwala zapoznać się z szacunkowymi cenami, Innogy obrało inny kierunek. Każda instalacja wyceniana jest indywidualnie po przeprowadzeniu darmowego audytu. Konieczność przeprowadzenia wizji lokalnej do otrzymania wyceny nie musi być jednak wadą - to o wiele większa szansa na uzyskanie realnej oferty, która nie będzie odbiegać od szacowanych kosztów. W zależności od rozmiaru instalacji, wybranych komponentów i stopnia skomplikowania projektu instalacja może kosztować od 4.500-6.000zł za każdy 1kW fotowoltaiki.

Metody dofinansowania fotowoltaiki Innogy

Mało który odbiorca indywidualny jest w stanie samodzielnie pokryć koszty wykonania instalacji. Z tego powodu większość spółek oferujących realizację instalacji fotowoltaicznej powinna oferować również wsparcie w uzyskaniu dofinansowania i uzupełniania wymaganych dokumentów. Wszystkie te warunki Innogy spełnia bez dodatkowych kosztów. Spółka współpracuje z Credit Agricole oraz BNP Paribas, co pozwala klientom na o wiele łatwiejsze uzyskanie kredytu na fotowoltaikę. Przedsiębiorcy mogą liczyć również na wsparcie w uzyskaniu opłacalnego leasingu. Warto pamiętać, że skorzystanie z programów rządowych jest możliwe tylko w momencie uruchomienia instalacji i podpięcia jej do sieci, więc wszystkie koszty trzeba ponieść wcześniej (lub wybrać fotowoltaikę na raty).

Wybierając fotowoltaikę od Innogy można liczyć na dofinansowanie w ramach programu "Mój Prąd", co pozwoli zaoszczędzić nawet 3000zł. Prosument powinien rozważyć także skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej, w ramach której możliwym staje się odpisanie kosztów poniesionych na realizację instalacji od podatku. Oferowane przez doświadczonych pracowników wsparcie w uzupełnianiu dokumentów zagwarantuje maksymalną oszczędność klientom spółki.

Etapy współpracy z Innogy

Chcąc podjąć współpracę z Innogy, trzeba będzie przejść przez opracowaną krok po kroku ścieżkę. Obsługa klienta na najwyższym poziomie od pierwszego kontaktu aż do ukończenia prac montażowych pozwoli cieszyć się fotowoltaiką przez długie lata. Jak wyglądają poszczególne etapy kooperacji?

  • Pierwszym krokiem będzie nawiązanie kontaktu z konsultantem Innogy. W tym celu można skorzystać z podanego na stronie spółki numeru telefonu, uzupełnić formularz lub fizycznie odwiedzić siedzibę instalatora.
  • Kolejnym etapem jest przeprowadzenia wizji lokalnej, czyli oceny kosztów realizacji projektu oraz wyboru komponentów przez klienta. Jeżeli uda się wybrać optymalne miejsce na instalację fotowoltaiczną, będzie można przejść do kolejnych kroków.
  • Po uzyskaniu opinii rzeczoznawcy, Innogy przygotowuje wycenę finalną. Jeżeli warunki spełniają oczekiwania klienta, można przejść do podpisania umowy.
  • Uzupełnione dokumenty pozwalają na podjęcie prac instalacyjnych. Innogy przechodzi do montażu fotowoltaiki zgodnie z ustalonym projektem.
  • Zakończenie prac montażowych wiąże się z koniecznością zgłoszenia tego faktu operatorowi sieci energetycznej. Po podpięciu fotowoltaiki za pomocą licznika dwukierunkowego, można cieszyć się w pełni sprawną instalacją przez wiele lat.