Fotowoltaika 10kW
Fotowoltaika 10kW
9 września 2021
Ulga termomodernizacyjna fotowoltaika
Ulga termomodernizacyjna – fotowoltaika
10 września 2021

Tauron Fotowoltaika

Dostawca energii dla domu - Spółka Tauron - posiada w swojej ofercie wyjątkowe okazje dla swoich klientów zainteresowanych fotowoltaiką. Wystarczy skontaktować się z reprezentantem i poprosić o przedstawienie wszystkich koniecznych do wykonania kroków. Tauron Polska Energia wspiera inwestorów na każdym kroku, od planów aż do uruchomienia instalacji fotowoltaicznej. Jakie dodatkowe korzyści daje fotowoltaika od Taurona?

Zalety fotowoltaiki Tauron

Decydując się na instalację PV od Taurona można spotkać się z szeregiem dodatkowych korzyści. Przede wszystkim, konieczny do wykonania audyt fotowoltaiki wykonywany jest za darmo. Takie działania pozwalają przygotować indywidualny projekt instalacji, zależny od stanu dachu lub gruntu i potrzebnego poziomu mocy. Współpraca Taurona ze sprawdzonymi producentami i monterami to gwarancja poprawnie zamontowanej fotowoltaiki, generującej spodziewane uzyski. Dodatkowo, przygotowany przez Tauron fotowoltaika kalkulator umożliwia obliczenie zwrotu kosztów inwestycji w panele słoneczne.

Spółka Tauron z udziałem Alior Banku oferuje także korzystny kredyt o RRSO 0%. Dzięki temu panele fotowoltaiczne stają się dostępne dla każdego zainteresowanego inwestora. Kontakt z reprezentantem i dalsza współpraca z Tauronem nie dyskwalifikuje również prosumentów od skorzystania z programu Mój Prąd 3.0 - to dodatkowa oszczędność.

Tauron fotowoltaika - opinie

Klienci chętnie dzielą się pozytywnymi wrażeniami ze współpracy z Tauronem. Wysoka jakość świadczonych usług i dobrze wykonana instalacja fotowoltaiczna gwarantują zadowolenie z generowanych uzysków. Inwestorzy mogą zdecydować się na dwie opcje, różniące się między sobą sprawnością oferowanego sprzętu.

  • Fotowoltaika Tauron - opcja Optimum jest budżetowym, optymalnym wyborem, który pozwoli cieszyć się darmową energią ze słońca przez 25 lat. Konieczne będą jednak korzystne warunki do zamontowania paneli - brak zacienienia i standardowa powierzchnia przeznaczona na montaż PV. Co mieści się w oferowanym pakiecie? Przede wszystkim dobrej jakości sprzęt - zarówno panele jak i falownik to urządzenia sprawdzonym producentów. Inwestorzy mogą liczyć na serwis oraz uznanie gwarancji na każdy element instalacji. Realizacja na terenie UE pozwala skrócić czas oczekiwania na nowy sprzęt.
  • Tauron Fotowoltaika - opcja Pro pozwala na montaż paneli w niesprzyjających warunkach. Mała przestrzeń i regularne zacienienie nie stanowi wyzwania dla oferowanego sprzętu o zdecydowanie większej wydajności. Sprawność paneli z wyższej półki połączona z optymalizatorami (dzięki którym zacieniony panel nie obniża generowanych uzysków w całym szeregu) pozwala cieszyć się dobrymi uzyskami w mniej przyjaznych okolicznościach. Oferowany inwerter pozwala także na monitorowanie pracy instalacji. Jedną z zalet okazuje się być również serwisowanie na terenie Unii Europejskiej.

Chcesz zainwestować w fotowoltaikę, ale nie wiesz z jakim kosztami się to wiąże?
Wypełnij darmowy formularz i porównaj oferty sprawdzonych instalatorów w swoim województwie!

Fotowoltaika Tauron - koszt

Ile kosztuje fotowoltaika od Taurona? Cena podawana przez spółkę zależna jest od wybranego pakietu i indywidualnych potrzeb. Ogólna kalkulacja określa koszt 1kW instalacji fotowoltaicznej Taurona na 5000-10000zł. W porównaniu z ofertą konkurencyjnych monterów jest to cena nieco wygórowana. Rezygnując ze współpracy z Tauronem, traci się jednak korzystne oferty gwarancji, wsparcia w uzupełnianiu dokumentów oraz rzetelność (w końcu Tauron jest gigantem elektryczności w Polsce).

Kredyt na fotowoltaikę Tauron

Wybierając współpracę z Tauronem, warto skorzystać z oferty specjalnego kredytu na fotowoltaikę. Porozumienie z Alior Bankiem zaowocowało kredytem RRSO 0%, który pozwala odroczyć pierwszą ratę zobowiązania. To także gwarancja krótkiego czasu oczekiwania na decyzję kredytową. Warto wybrać tę opcję, posiadając pewność szybkiej spłaty kredytu o wysokiej racie.

Istnieje jednak druga opcja kredytu, który można spłacać aż do 10 lat. W ten sposób nie ma problemu z zapewnieniem sobie dłuższego okresu spłaty zobowiązania o niższych ratach. Trzeba jednak liczyć się z rosnącą stopą oprocentowania - 7,85%. Jeżeli inwestycja w fotowoltaikę nie może zwlekać, a sytuacja finansowa prosumenta nie pozwala mu na szybką spłatę, warto rozłożyć raty na 120 miesięcy.

Skorzystanie z oferty Alior Banku nie jest obowiązkowe. Można zainstalować panele z pomocą Taurona, a sfinansować je kredytem na fotowoltaikę innego banku.

Tauron fotowoltaika - kontakt i współpraca

Jak nawiązać współpracę ze spółką Tauron? Każdy klient musi przejść kilka etapów, by cieszyć się darmową energią z fotowoltaiki. Pierwszym krokiem będzie skontaktowanie się przedstawicielem spółki. W tym celu należy uzupełnić wygodny formularz na stronie internetowej lub wybrać odpowiedni numer telefonu. Konsultant udzieli najważniejszych informacji dotyczących realizacji projektu i przedstawi aktualną ofertę firmy. Na podstawie ilości zużywanej energii zostanie dobrany odpowiedni rozmiar i wariant mikroelektrowni fotowoltaicznej.

Gdy klient zaakceptuje otrzymaną ofertę, może zdecydować się na podpisanie umowy z Tauronem. Uzupełnienie formalności upoważnia wykonawcę do rozpoczęcia prac montażowych. Rozmiar instalacji będzie miał wpływ na całkowity czas montażu. Po sfinalizowaniu prac, instalacja musi jeszcze zostać zgłoszona do operatora sieci. Dopiero gdy licznik dwukierunkowy pozwoli na przesyłanie energii elektrycznej do infrastruktury OSD, generowanie uzysków stanie się możliwe.